Rampart

Rampart (Bašta)

Tajemná síla ukrytá ve hvozdech překříží plány nejednomu mocichtivému tyranovi. Pohůnci jakéhokoliv tyrana se budou muset střetnout s rychlými kentaury a zarputilými trpaslíky a brzy se začnou důvěrně seznamovat s ostrými šípy vystřelenými z elfích luků. Nic nezůstane ukryto před zraky pegasů a zlatých draků a pokud bude nejhůř, oživne samotný les: stromy se změní v dendroidy a jednorožci dají narušitelům pár lekcí z lesní mytologie.

Útočná síla: nadprůměrný útok/nadprůměrné zranění
Obrana jednotek: průměrná obrana/nejvyšší počet životů
Rychlost jednotek: nadprůměrná
Cena jednotek: levné
Počet střeleckých jednotek: 1
Počet leteckých jednotek: 2

Ekonomika

Tento rod je z ekonomického hlediska zázrak. Můžete si totiž postavit stavbu, která vám na konci každého týdne 10% aktuálního množství zlata. Vyplatí se tedy šetřit, protože díky exponenciálnímu nárůstu zlata můžete být během pár týdnů milionář. Navíc stavby nepatří mezi úplně nejdražší – jen počítejte s hodně kameny a krystaly pro hnízdo draků. Velice dobrý nápad je postavit silo tak rychle, jak jen to půjde.

 

Hrdinové a magie

Síla tohoto rodu spočívá především v jednotkách a ve schopnosti citelně narušit soupeřovu magii. K tomu využijete schopnost resistence (jeden heroes na ni má i specializaci!). Navíc v Heroes 3 už rezistence nepřekáží vašim prospěšným kouzlům, takže hurá do škol magie vody a vzduchu. Zakouzlíte na své jednotky mass haste a bless a soupeř ještě bude mít problém s jejich dispellováním (navíc nechcete-li využívat strategická kouzla magie vzduchu a prayer, není pro vás wisdom nutností – většina posilujících kouzel je v prvních úrovních). Dobrým nápadem je i taktika, dále pak skilly posilující vaše jednotky, především offense (střelbu moc nevyužijete – máte jen jednu střeleckou jednotku).

Rampart je tedy rodem, kde není nutné se specializovat na silnou magii. Proto si za hlavního hrdinu zvolte klidně rangera, nejlépe se specializací na resistenci nebo na logistiku. Bude mu hodně růst defense skill, ale vy ho cíleně posilujte spíše do útoku.

Jednotky

Levné jednotky tohoto rodu mají v součtu nejvyšší počet životů (souhrnný týdenní přírůstek) v Heroes 3.

Kentauři – Po upgradu nejsilnější jednotka první úrovně: s 10HP a vysokou rychlostí budou údernou silou, se kterou bude muset soupeř počítat.
Trpaslíci – Kvůli nízké rychlosti budou nejspíše trčet v hradu až do nějaké finální bitvy. Jsou však rezistentní na magii a s 20HP velice odolní.
Elfové – Vaši jediní střelci. Díky poměrně vysokému útoku, dvěma střelám a dobré rychlosti způsobí vašim soupeřům četné ztráty.
Pegasové – Velmi rychlá letecká jednotka, navíc zdraží soupeřovy kouzla o 2b.
Dendroidi – Jedna z nejlepších defenzivních jednotek ve hře. Jsou velmi odolní a navíc po útoku znemožní soupeřově jednotce opustit své pole (dokud dendroidi nezhynou či neodejdou)
Jednorožci – Jsou rychlí, vcelku silní, mají 20% šanci oslepit soupeře a navíc zvyšují magickou rezistenci okolním spřáteleným jednotkám.
Zlatí draci – Rychlí a imunní na kouzla až do 4. úrovně

Návod na bitvy:

Armáda je vhodná jak do pole tak k obraně hradu. Jedninou nevýhodou je pouze jedna střelecká jednotka. Vcelku vhodné bývá magicky zrychlit pomalé jednotky, jako trpaslíky a stromy. Dávejte si též pozor na plošná kouzla (spousty vašich jednotek zabírají 2 hexy, takže si soupeř snáze najde cíl) – nebezpečný je zejména berserkr na expertní úrovni magie ohně: vaše stromy mohou přivázat vaše vlastní jednotky k zemi. Důležitá jsou posilující kouzla zejména ze školy magie vzduchu a vody.

2 Comments

 1. Luki

  Trpaslíci a Dendroidi jsou výborní při obraně hradu, není žádná sranda tohle město dobít 🙂

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Jedno s top miest na online/multiplayer, ak dokážeš rozumne využiť špeciálnu budovu mesta Treasury (pokladnicu), ktorá ti na začiatku nového týždňa pridá 10% zo zlata, ktoré si mal nahromadená na konci siedmeho dňa.

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: