Inferno

Inferno (Peklo)

Podlí démoni přišli ovládnout svět. Pomatení heretici vyvolávají různé druhy démonů  – od služebních impů přes oheň vrhající gogy až po ohnivé efreety. Vyznavači temnot otevřeli cesltu do samého pekla a odtud se valí hordy pekelníků se svými psi i pověstnými trojhlavými kerbery. Temné praktiky přilákaly samotné ďábly a nyní to jsou právě oni, nikoliv jejich vyvolavači, kdo má celou situaci pod kontrolou. Ani andělé přispěchavší do boje proti nim na straně lidí už nemohou překazit plán na ovládnutí celého vesmíru.

Útočná síla: průměrný útok/podprůměrné zranění
Obrana jednotek: průměrná obrana/nejnižší počet životů
Rychlost jednotek: silně nadprůměrná
Cena jednotek: nadprůměrná
Počet střeleckých jednotek: 1
Počet leteckých jednotek: 2

Ekonomika

Počítejte, že budete potřebovat hodně rtuti, takže co nejdříve stavte silo. Pokud vlastníte více inferno hradů, stavte si upgrady pouze v jednom z nich – z ostatních pak pomocí castle gate dopravte jednotky a upgradujte je. Sám o sobě je rod inferno poměrně slabý. To se ale radikálně mění právě s tím, je-li ve hře inferno hradů více – právě díky castle gate. Tato stavba vám umožní ušetřit za upgradovací stavby, s jedním hrdinou bránit více inferno měst a ušetří ohromné množství pohybu.

Hrdinové, magie a artefakty

Hrdinové inferna nepatří mezi nejsilnější, není tudíž špatným nápadem použít někoho z jiného hradu. Jsou často zaměření na ohnivá kouzla, která jsou sice plošná, ale jejich zranění je velmi nízké. Magii zvolte dle hrdiny. Hodí se ohnivá, zemská (na slow a kouzla vysokých úrovní), dále dle vašeho změření.

Jednotky

Jednotky jsou sice mají mnoho zajímavých speciálních schopností, v ohledu bojových statistik jsou však slabé.

Impové – Početní, rychlí, slabí. Po upgradu sice absorbují část magenergie protivníkových kouzel (přidají vám manu po seslání kouzla protivníkem). Se 4 životy jim však každý útok způsobí masivní ztráty.
Gogové – Na druhou úroveň poměrně silná (zato však u tohoto rodu jediná) střelecká jednotka. Po upgradu zasahuje i hexy okolo, což může být výhoda, pokud tohoto faktu nezneužije protivník tak, že všechny své jednotky postaví vedle vašich.
Kerbeři – Rychlí, po upgradu zasahují i dva vedlejší hexy, spolu s tím, na který útočí a navíc soupeř neopětuje útok.
Démoni – Spíše do počtu, jejich statistiky je nečiní zajímavými. Nemají ani žádnou speciální schopnost.
Pit lords – Co se týká statistik, tak na jednotku páté úrovně jsou slabí, mají však možnost přivolat démony namísto již padlých jednotek.
Efreeti – Silní a rychlí letci. Jsou imunní na oheň (to lze velmi efektivně využít takto). Po upgradu je na nich kouzlo fire shield.
Ďáblové – Dle statistik spíše podprůměr, soupeř však neopětuje útok a po upgradu ubírají soupeřově armádě štěstí o bod. Na svůj výkon jsou ale dosti drazí.

Návod na bitvy

Vaše armáda je velmi rychlá a dvěma vašim bojovníkům neopětuje soupeř útok. Efektivně též využívejte imunitu na oheň u efreetů: nebojte se je dát doprostřed inferna či použít armageddon. Hrdinu s několika efreety též ze začátku použijte na čištění dolů od slabších potvor. Velký pozor si dávejte naplošný efet vašich střelců – inteligentní soupeř ho dokáže dobře zneužít. Někteří hráči si dokonce gogy kvůli tomu ani neupgradují (mně to ale připadá škola, zejména kvůli rychlosti).

5 Comments

 1. Vojta

  Nefunguje odkaz (takto), což nevím, jestl ije faucura nebo bug

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Asi som ťa dobre nepochopil, čo presne nefunguje?

   Reply
   1. C32

    nefunguje odkaz

    Efreeti – Silní a rychlí letci. Jsou imunní na oheň (to lze velmi efektivně využít takto). Po upgradu je na nich kouzlo fire shield.

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

     Opravený, ďakujem za info.

     Reply
 2. Luki

  I když se jeví jako mocné město, není lehké ho vést. Jednotky, které stojí za něco jsou až Pit Lords, Efret sultans a Arch Devils. Mají silný útok. Vzhledem k tomu, že je to město docela drahé, nevidím v něm moc potenciálu. Výhodou jsou Castle gates, jenomže ty jsou taky hodně drahé a stačí, aby soupeř našel Town portal a je po výhodě.

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: