Dragogeddon (Dracageddon)

armageddon

Je zde jedna silná kombinace, jak mít velice silnou armádu a nepoužívat cheaty. Dám jednoduše dohromady nejsilnější jednotku v Heroes 3 – černé draky a nejsilnější kouzlo – armageddon. Armageddon je kouzlo 4. úrovně magie ohně a způsobuje všem jednotkám na bojišti 50x spell power zranění + bonusy za sorcery a expert magie ohně. Černí draci jsou pak na všechna kouzla imunní a tudíž se jich armageddon netýká. Navíc jsou rychlí, silní v útoku i obraně a odolní díky 300 životům.

Nejsilnější hrdina je pro tuto kombinaci podle mne čaroděj z kobky se specializací na sorcery. Čarodějové mají statisticky největší přírůstek spell poweru a díky víru many bude mít i dost energie na seslání kouzla mnohokrát za sebou.

Dovednosti:

  • min pokročilá moudrost
  • ideáně expert sorcery
  • ideálně expert magie ohně
  • další vhodné jsou logistika, útočnost, zbrojíř, magie země a vzduchu, velení, štěstí
  • zcela zbytečná je balistika (armageddon vám zničí katapult), artillery a první pomoc (to samé), rezistence a střelba

Z artefaktů jsou dobré boty, jakékoliv zvýšení vlastností, regenerace many a úplně nejlepší je orb ohně zvedající zranění ohněm o 50%.

Největším problémem komba bývá získání kouzla armageddon; vzhledem k tomu, že většina rodů v Heroes 3 má ve 4. úrovni gildy mágů přístupná pouze 2 kouzla, každý hrad má pravděpodobnost pouze 2 ku 13, že tam bude zrovna armagedon (věž má 3 ku 12). Jsou ale 2 řešení, jak armageddon získat najisto, aniž byste musli prolézat hrad po hradu:
1) najít knihu ohnivé magie – tam jsou všechna kouzla ohně
2) postavit grálovou budovu v soutoku – naučíte se všechna kouzla

Dokud nebudete mít armageddon, můžete jako náhražku používat řetězový blesk, meteor shower či alespoň inferno.

Slabiny této kombinace:

Některé jednotky jsou imunní na oheň případně na kouzla celkově. Tyto jednotky můžeme používat místo černých draků nebo naopak proti této kombinaci:

  • Zlatí draci: imunní na kouzla do 4. úrovně (skvělá je proti nim imploze)
  • Efreeti – imunní pouze proti ohni
  • Ohniví, energetičtí, magma a magičtí elementálové ze soutoku – v Heroes 3 complete
  • Fénixové z téhož hradu

Občas také dokáží bitvu znepříjemnit trpaslící, mají-li štěstí na rezistenci či jednotky hrdiny s touto schopností. Této kombinaci škodí i některé artefakty v Heroes 3: plášť znemožňující kouzla nad 3. úrověň, orb zakazující veškerá kouzla a pravděpodobně (neověřeno) i orb rušící přirozenou rezistenci potvor.

Problémem též bývá bitva na Cursed grounds.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: