Necropolis

necropolis-header

Necropolis (Nekropola)

Tam, kde ostatní končí, nekromanti začínají. Základem jejich umění je oživení nespočtu kostěných válečníků ze zbytků mrtvol svých nepřátel. Zachovalejší schránky slouží jako základ pro tuhé zombie. Temné praktiky přilákaly duchy a upíry, kteří slouží novým pánům za společným cílem rozsít do světa více strachu a vysát z živých tvorů jejich sílu. Hordám nemrtvých a duchů velí oživlí králové z dávných věků a temní rytíři, pro které ani jejich vlastní smrt neznamenala porážku. Vrcholem temného umění jsou pak kostění draci. Pokud do takovéto kostry vnikne pokřivený duch jejího původního majitele, není na bojišti nikoho, kdo by necítil stín strachu ve svém srdci.

Útočná síla: průměrný útok/dost podprůměrné zranění
Obrana jednotek: podprůměrná obrana/podprůměrný počet životů
Rychlost jednotek: podprůměrná
Cena jednotek: průměrná
Počet střeleckých jednotek: 1
Počet leteckých jednotek: 3

Ekonomika

Nekropole patří k té polovině hradů v Heroes 3, která je levnější. Jen je třeba dbát na to, že každá stavba vyžaduje jiné druhy vzácných surovin a na to, že v pokročilejších částech hry bude třeba rtuť na draky.

Hrdinové, magie a artefakty

Hlavního hrdinu budete moci vybrat z velmi pestré nabídky. Dva hrdinové mají jako speciální vlastnost nekromancii, další pak vcelku užitečná kouzla. Rod navíc disponuje dvěma hrdiny zaměřenými na generování 350 zlatých.

Nezbytnou schopností každého hrdiny je vedle nekromancie i magie země. Všechna klíčová kouzla se nachází právě v ní. Death ripple využijete spíše v počáteční fázi hry, po celou hru pak přijde vhod animate death, bitvu budete kontrolovat masovým kouzlem slow a přitom se budete těšit na silná útočná kouzla meteor shower a implosion. Vhod přijde i perfektní town portal – na pokročilé úrovni vás přenese do jakéhokoliv města.

Z mimomagických schopností přijde vhod taktika, útočnost a samozřejmě univerzální schopnosti jako například logistika.

Pokud budete chtít přidat ještě jiný druh magie, zvolte vzduch – kvůli haste, útočným a cestovatelským kouzlům. Voda je vcelku zbytečná – na vaše jednotky nefunguje bless – a oheň je též slabý.

Z artefaktů jsou nejzajímavější ty, které zvyšují nekromancy skill (přívěšek, plášť a boty). V heroes 3 complete navíc existuje možnost tyto tři artefakty spojit a váš nekromant na expertní úrovni bude místo kostlivců oživovat lichy! Z dalších artefaktů stojí za zmínku především ty, co přidávají rychlost jednotkám, dále pak orb a kniha magie země.

Jednotky

Jednotky jsou z hlediska statistik podprůměrné, tento fakt však vyvažují speciálními schopnostmi a některými vlastnostmi. Žádného nemrtvého se netýká pozitivní ani negativní morálka. Jsou imunní na prokletí, slepotu, kouzla mysli a některá další. Z pozitivních na ně neplatí resurrection, ale mají své kouzlo animate death, které vzkříšení více než nahradí.

Kostlivci – Sami o sobě nic moc, jejich síla spočívá v tom, že vám budou přibývat po zabití nepřátel. Chcete-li oživovat rovnou upgradované kostlivé válečníky, obsaďte všechny volné sloty právě jimi (budete jich ale oživovat výrazně méně (ta zbroj se někde musí sehnat)
Zombie – Tuhé, pomalé, vhodné na obranu hradu. Po upgradu mohou nakazit soupeře a snižovat mu atack i defense skill o 1
Duchové -Děsové létají a regenerují se; upgradovaní běsové pak uberou soupeři 2 many za kolo (tip: máte volné sloty? rozdělte běsy a soupeřovi bude mana mizet rychleji)
Upíři – Rychlí, soupeř nevrací úder. Navíc po upgradu přemění soupeři sebrané životy na své ztracené.
Lichové – Velmi silní střelci. Střílí oblak, který zasáhne i jednotky na sousedních hexech (nejsou-li nemrtvé). Se 40 HP jsou to jednotky vcelku tuhé.
Černí rytíři – Rychlá a velmi silná jednotka. Po upgradu mají šanci na dvojnásobné zranění a na prokletí soupeře. Asi jediná jednotka šesté úrovně, která se v boji na blízko může vyrovnat jednotkám sedmého stupně.
Kostění draci – Po upgradu vcelku rychlí, ale mají jen 200 životů, takže je budete muset často animovat. Mají šanci nechat zestárnout soupeřovu jednotku – ta pak má jen polovinu životů.

Návod na bitvy

Síla této armády se projeví po dlouhodobém plánování. Nesmíte vynechat téměř žádnou bitvu s neutrálama, aby vám neustále přibývali kostlivci. Dávejte též pozor, aby vám po malých množstvích nepobíjeli upíry, protože jejich síla se projeví až ve větších kvantech, kdy díky odsávání životů mohou být prakticky neporazitelní. Vaše jednotky jsou taktéž celkem pomalé, využívejte proto kouzla jako slow a haste a schopnost taktika. Ke konci bitvy nezapomínejte oživovat, co se dá.

10 Comments

 1. Luki

  Podle mě nejlepší volba města pro začátečníky. Určitě jedno z nejlepších, ale neplatí to za všech okolností. Stejně dobře se dá zahrát i s jinými městy

  Reply
  1. Liso1 (Post author)

   Nekromancia je silná zbraň a hordy kostlivcov dokážu zvrátiť priebeh boja, hlavne v začiatočných fázach hry, aj preto je toto mesto, spoločne s mestom Conflux banované v online hrách a turnajoch.

   Reply
   1. Luki

    Conflux se taky zakazuje ? To jsem nevěděl…Jediný důvod, co mě napadá je, že se tam generuje hodně Fénixů, ale např. podle statistik se jedná o nejslabší město

    Reply
    1. Liso1 (Post author)

     No práve že Conflux je jeden z najviac OP hradov, hlavne kvôli jednotke Storm Elemental (level 2 a 25HP + strelec), potom veľmi lacný Magic Elemental (imunita voči mágii) + 4x za týždeň Phoenix (imunita voči ohňu) a budova Magic University, kde sa môže hrdina naučiť kedykoľvek jednu zo štyroch škôl mágie a keďže v hrade sú hneď ti jednotky imúnne voči ohňu, sú aj ideálne na armageddon taktiku 🙂

     Reply
     1. Luki

      Nad tím jsem nikdy nepřemýšlel…přitom je to nejlevnější město 🙂 Měl jsem za to, že jednotky jsou taky odpovídajícím způsobem nejslabší

      Reply
     2. Michal

      Ešte je tam jedna dosť podstatná zvlášnosť a síce to, že ak v meste postavíte grail structure, tak sa váš hrdina automaticky po návšteve magic guild naučí úplne všetky kúzla (ak má samozrejme wisdom na expertnej úrovni) a to aj v tom prípade, že sú niektoré kúzla na mape zakázané, napr. fly, teleport.

      Reply
 2. Liso1 (Post author)

  Lacný určite nie je, základné jednotky, teda level 2,3,4,5 sú najdrahšie v celej hre, ak ich porovnáš s hradom Tower, Castle alebo Inferno. Level 2 Storm Elemental – 275 zlatých (magog Inferno – 175 zlatých, Cerberus 250 zaltých, Golem 20 zlatých, Royal Griffin 240 zaltých!) takže mesto lacné určite nie je 🙂

  Reply
  1. Luki

   Ale když sečteš cenu všech jednotek od všech hradů, tak je Conflux opravdu nejlevnější…nebo jsem to špatně spočítal :)…stejně tak je to i s celkovým Damage (min, max) – to vychází u hradu Conflux s ostatními hrady nejhůře. Ale to zřejmě kazí jednotky 5.,6.,7. úrovně.

   Reply
   1. Liso1 (Post author)

    Áno, to môže byť pravda, lebo Phoenix a Magic Elemental sú oproti ostatným jednotkám 6 a 7 úrovne lacnejší a to im dáva ďalšiu výhodu 🙂

    Reply
 3. Liso1 (Post author)

  @Michal áno to môže byť problém niektorých máp, ale ak sa nemýlim v HotA je už takáto chyba vyriešená.

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: