Heroes of Might & Magic III se dočká historického turnaje

This article is about the upcoming Heroes 3 LAN tournament that will take place in the Czech Republic so there is no need to translate it into English.


Někteří z vás tomu nevěřili. Někteří jen mávli rukou. Jiní prošli bez povšimnutí. Ale že stará klasika v omlazeném kabátku, Heroes of Might & Magic III, má své skromné místečko v esportu, je realita! A již v květnu letošního roku to hráči modu Duel budou moct pocítit na vlastní kůži přímo na LAN turnaji v českém The Nest. PS: Streamy zaručeny!

Turnaj se bude konat na každoročním LAN srazu Heroes III komunity v The Nest ve Sloupu v Čechách v termínu 25 – 28. května 2023. Dobrá zpráva je, že registrace jsou otevřené a to jak pro případné zájemce o turnaj, tak pro diváky, kteří by chtěli např. jen na kratší dobu přijet prohodit pár slov, zúčastnit se několika doprovodných aktivit a omrknout přestárlé nerdy pařící Heroes III naživo.

necropolis-back

Jelikož alternativním cílem turnaje je i přilákat nové hráče, nebo alespoň diváky, byla mírně upravena pravidla, která vychází vstříc začátečníkům a hráčům preferujícím relaxační (pomalejší) styl hry. Místo neúprosného časového limitu 2-1-0:15 se bude tedy hrát 2-1:15-30, což znamená, že kromě startu hry, na který jsou vyhrazeny vždy 2 minuty, bude na 1 kolo celkem 1 minuta a 15 vteřin a hlavně na každou bitvu bude čas rovnou dvojnásobný a to 30 vteřin. Právě umění odklikat bitvu dostatečně rychle, popř. ji ve vhodný čas nechat dokončit umělou inteligencí (quick combat) je záležitost, která příležitostným hráčům dělá největší problémy. Zdvojnásobení tohoto limitu určitě přispěje k větší zábavě a menší frustraci z neúspěšných bojů, či nedokončeného kola.

Turnajový systém se bude odvíjet od počtu účastníků, ale prozatím se počítá s dvojitým pavoukem Double Elimination, do kterého admin předem nasadí hráče podle zjištěného ratingu (ELO) na h3score.com s ohledem na výkony v předchozích turnajích. Přinejmenším od top 4 by hráči měli hrát na dvě vítězné mapy, dovolí-li to časový harmonogram. Zmiňovaný štědrý prize pool bude taktéž jako motivace pro širší hráčskou základnu distribuován mezi celou top 8, konkrétně:

  1. místo – 8000 Kč + věcná cena
  2. místo – 4000 Kč + věcná cena
  3. místo – 3000 Kč + věcná cena
  4. místo – 2000 Kč
  5. + 6. místo – 1000 Kč, 7. + 8. místo – 500 Kč

Pro první tři místa jsou tedy kromě hotovosti připraveny speciální věcné ceny, které taktéž zajistil vývojář Martin Gabriel z tinysoft.sk. Jedná se o ručně dělané „diorama“, jinými slovy estetická průhledné kostky naplněné předměty z Heroes III, které k nám přicestují až ze Španělska a Spojených států.

Nejlepší turnajové hry se určitě objeví na českém Heroes III YouTube kanále zde: youtube.com/@h34d, popř. je budu přímo streamovat zde: twitch.tv/h34dhunt3r. Pokud byste měli zájem se srazu zúčastnit, kontaktujte buď přímo mě, nebo admina na heroes3.cz Discordu.

Tower diorama

Tower diorama

Zdroj: https://www.playzone.cz/clanky/213797-stara-klasika-heroes-might-magic-iii-se-docka-historickeho-turnaje

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *