Fortress

gnoll

Gnoll Životy: 6 Útok: 3 Strely: – Pohyb: zem
50 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 5 Zranenia: 2-3 Rýchlosť: 4
Základná jednotka hradu Fortress, štatistiky sú priemerné oproti ostatným jednotkám prvej úrovne. Gnoll dáva dobré zranenia a má solídnu obranu.

gnollmaradeur

Gnoll Maradeur Životy: 6 Útok: 4 Strely: – Pohyb: zem
70 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 6 Zranenia: 2-3 Rýchlosť: 5
Za 20 zlatých získa Gnoll +1 útok, obranu a rýchlosť. Vylepšujem ich vždy, aj keď upgrade vyžaduje 10 dreva, ale hodia sa pri boji so slabšími jednotkami a na ochranu strelcov hlavne v začiatočných fázach hry.

lizardman

Lizardman Životy: 14 Útok: 5 Strely: 12 Pohyb: zem
110 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 6 Zranenia: 2-3 Rýchlosť: 4
Jediná strelecká jednotka hradu Fortress a aj to nepatrí k najlepším. Vylepšenie je potrebné ako soľ.

lizardwarrior

Lizard Warrior Životy: 15 Útok: 6 Strely: 24 Pohyb: zem
140 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 8 Zranenia: 2-5 Rýchlosť: 5
Vylepšením sa stáva z jednotky Lizard Warrior decentná strelec. Treba pri boji využívať kúzlo Bless, pretože rozpätie zrenenia 2-5 je príliš veľké, aby pôsobil maximálne škody. Nepodceňujte silu tohto kúzla.

serpentfly

Serpent Fly Životy: 20 Útok: 7 Strely: – Pohyb: lietanie
220 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 9 Zranenia: 2-5 Rýchlosť: 9
Špeciálne vlastnosti: pri útoku rozptýli všetky prospešné kúzla nepriateľskej jednotky
Jednotka je ovplyvňovaná vo veľkej miere kúzlami Bless/Curse, pretože rozptyl zranení je dosť veľký. Ideálne útočiť ňou na nepriateľské jednotky, ktoré majú na sebe prospešné kúzla (bless/haste/bloodlust/shield), ktoré budú takto zrušené. Hodí sa aj na blokovanie strelcov vďaka svojej rýchlosti a obrane.

dragonfly

Dragon Fly Životy: 20 Útok: 8 Strely: – Pohyb: lietanie
240 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 10 Zranenia: 2-5 Rýchlosť: 13
Špeciálne vlastnosti: pri útoku rozptýli všetky prospešné kúzla nepriateľskej jednotky, pri útoku zošle na nepriateľskú jednotku slabosť (Weakness)
Najrýchlejšia jednotka hradu a pomaly aj celej hry, vyrovnajú sa jej len niektoré jednotky úrovne 7 a Efreet Sultan. Vylepšenie je viac než potrebné, za 20 zlatých navyše získa +1 do útoku, +2 do obrany a hlavne +4 do rýchlosti. S Dragon Fly bude väčšinou hrdina začínať v bitky prvý! Okrem rozptýlenia všetkých prospešných kúzel pri útoku spôsobí aj slabosť. Pre svoju rýchlosť sa ideálne hodí ešte na prieskum mapy.

basilisk

Basilisk Životy: 35 Útok: 11 Strely: – Pohyb: zem
325 zlatých Veľkosť: 2 hexy Obrana: 11 Zranenia: 6-10 Rýchlosť: 5
Špeciálne vlastnosti: 20% šanca že pri útoku nepriateľa premení na kameň, skamenenie trvá 3 kolá, nepriateľ dostane pri nasledujúcom útoku 50% zranenia (pokiaľ je stále skamenený), účinok je rozptýlený pri ďalšou útok
Dobrá útočná aj obranná jednotka. Hlavne skamenenie dokáže zvrátiť priebeh bitky.

greaterbasilisk

Greater Basilisk Životy: 40 Útok: 12 Strely: – Pohyb: zem
400 zlatých Veľkosť: 2 hexy Obrana: 12 Zranenia: 6-10 Rýchlosť: 7
Špeciálne vlastnosti: 20% šanca že pri útoku nepriateľa premení na kameň, skamenenie trvá 3 kolá, nepriateľ dostane pri nasledujúcom útoku 50% zranenia (pokiaľ je stále skamenený), účinok je rozptýlený pri ďalšou útok
Vylepšenie pridáva +5 života, +1 do útoku aj obrana a hlavne +2 do rýchlosti. No oproti ostatným jednotkám úrovne 4 ešte stále o čosi zaostáva. Stále je na tom ale lepšie ako Horned Demon z Inferna.

gorgon

Gorgon Životy: 70 Útok: 10 Strely: – Pohyb: zem
525 zlatých Veľkosť: 2 hexy Obrana: 14 Zranenia: 12-16 Rýchlosť: 5
Tuhá obranná jednotka s dostatkom životov, ale to čo robí Gorgona postrachom pre jednotky siedmej úrovne je jeho vylepšená verzia, tak si ich šetrite.

mightygorgon

Mighty Gorgon Životy: 70 Útok: 11 Strely: – Pohyb: zem
600 zlatých Veľkosť: 2 hexy Obrana: 16 Zranenia: 12-16 Rýchlosť: 6
Špeciálne vlastnosti: každý jeden Mighty Gorgon má 10% šancu na zabitie extra jednotky nepriateľa svojím smrtiacim pohľadom
Ťažko hľadať v hre lepšie vylepšenie aké dostane do vienka Gorgon. Smrtiaci pohľad je vlastnosť, ktorá sa hodí pri veľkých bitkách s jednotkami úrovne 7. Je jedno aký silný hrdina proti Vám stojí, smrtiaci pohľad si nevyberá. Príklad: Skupinka 50 Mighty Gorgons dokáže zabiť 2 – 7 jednotiek iba pohľadom a je jedno či je to slabý Imp, alebo Archangel. Pokiaľ ich máte v armáde menej ako 10, rozdeľte ich do viacerých slotov a môžete tým zvýšiť šancu na smrtiaci pohľad. Smrtiaci pohľad pôsobí iba na živé jednotky, tak pozor!

wyvern

Wyvern Životy: 70 Útok: 14 Strely: – Pohyb: lietanie
800 zlatých Veľkosť: 2 hexy Obrana: 14 Zranenia: 14-18 Rýchlosť: 7
Podpriemerná jednotka šiestej úrovne. Pri automatických bojoch zomierajú veľmi rýchlo, pretože počítač ich vrhne hneď do útoku a potom veľmi rýchlo padajú.

wyvernmonarch

Wyvern Monarch Životy: 70 Útok: 14 Strely: – Pohyb: lietanie
1100 zlatých Veľkosť: 2 hexy Obrana: 14 Zranenia: 18-22 Rýchlosť: 11
Špeciálne vlastnosti: 50% šanca že Wyvern Monarch nepriateľskú jednotku otrávi na 3 kolá, otrávená jednotka stráca 10% života každé kolo
Vylepšená verzia Wyverny disponuje vyššou rýchlosťou a vyššími zraneniami no aj tak sa jedná o jednu z najslabších jednotiek úrovne 6. V porovnaní s Naga Queen alebo Dread Knight nemá absolútne šancu. Trochu situáciu vylepšuje jed, ktorý dosť uberá život, hlavne silnejším jednotkám, ale v boji jeden na jedného zaostáva. Ideálne na dokončenie slabších jednotiek.

hydra

Hydra Životy: 175 Útok: 16 Strely: – Pohyb: zem
2200 zlatých Veľkosť: 2 hexy Obrana: 18 Zranenia: 25-45 Rýchlosť: 5
Špeciálne vlastnosti: útočí na všetky jednotky okolo seba, nepriateľ neopláca útok
Výborná útočná jednotka na siedmej úrovni. Perfektný vlastnosť v podobe útoku na všetky jednotky okolo seba, robí z Hydry ultimátnu zbraň. Hydra je dosť pomalá, tak jej treba pomôcť kúzlom Haste, alebo Teleportom, rovno do tyla nepriateľskej armády. Nepriatelia Hydre útoky neoplácajú, ale pokiaľ opláca Hydra vždy zasiahne všetky jednotky okolo seba, samozrejme okrem priateľských.

chaoshydra

Chaos Hydra Životy: 250 Útok: 18 Strely: – Pohyb: zem
3500 zlatých + 1s Veľkosť: 2 hexy Obrana: 20 Zranenia: 25-45 Rýchlosť: 7
Špeciálne vlastnosti: útočí na všetky jednotky okolo seba, nepriateľ neopláca útok
Po vylepšení všetko dobré Hydre zostalo, ale ešte aj získala +75 životov, +2 útok, +2 obranu a hlavne +2 rýchlosť. Perfektná na vymazávanie streleckých jednotiek nepriateľa, stačí ju len dostať k strelcovi a zaútočiť, všetky jednotky nepriateľa ktoré prídu strelcovi na pomoc budú dostávať oplácacie útoky, rovnako ja strelecká jednotka. Vtedy na Chaos Hydru pomôže iba Blind, alebo ju treba čo najskôr zablokovať, najlepšie pred hradbami.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: