Conflux

conflux-units

pixie

Pixie Životy: 3 Útok: 2 Strely: – Pohyb: lietanie
25 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 2 Zranenia: 1-2 Rýchlosť: 7
Veľmi slabá jednotka, jej najväčšou výhodou je rýchlosť a schopnosť lietať. Musí útočiť iba na jednotky, ktorý útokom aj zničí. Najlepšie ale rýchlo vylepšiť.

sprite

Sprite Životy: 3 Útok: 2 Strely: – Pohyb: lietanie
30 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 2 Zranenia: 1-3 Rýchlosť: 9
Špeciálne vlastnosti: nepriateľská jednotka nevracia útok
Výborný upgrade iba za 5 zlatých. Sprite je rýchla útočná jednotka. Využívajte čakaciu taktiku, kedy môže zaútočiť 2x po sebe. Bohužiaľ je stále veľmi slabá a ak sa dostane nepriateľ k nej prvý, vo väčšine prípadov je s ňou amen.

air-elemental

Air Elemental Životy: 25 Útok: 9 Strely: – Pohyb: zem
250 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 9 Zranenia: 2-8 Rýchlosť: 7
Špeciálne vlastnosti: bez efektu morálky, kúzla ktoré mu spôsobujú dvojnásobné škody: Lightning Bolt, Chain Lightning, imúnny voči kúzlu Meteor Shower a kúzlam mysli
Najlepšia jednotka úrovne 2. Dostatok životov, rýchla, dobrý útok aj obrana, ale veľmi drahá. Ideálne ich šetriť na vylepšenie, kedy sa z nej stáva strelecká jednotka. Hlavným kúzlom hradu Conflux je určite Bless, pretože rozptyl zranení je príliš veľký.

storm-elemental

Storm Elemental Životy: 25 Útok: 9 Strely: 24 Pohyb: zem
275 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 9 Zranenia: 2-8 Rýchlosť: 8
Špeciálne vlastnosti: bez efektu morálky, kúzla ktoré mu spôsobujú dvojnásobné škody: Lightning Bolt, Chain Lightning, imúnny voči kúzlu Meteor Shower a kúzlam mysli, môže zoslať kúzlo Protection from Air, bez postihu pri boji z blízka
Po vylepšení sa z jednotky Air Elemental stáva veľmi silná strelecká jednotka. V kombinácii so Sprite dokáže hrdina hlavne na začiatku poraziť väčšinu strážnych jednotiek na mape a rýchlo tak získať suroviny a obsadiť dôležité bane.

water-elemental

Water Elemental Životy: 30 Útok: 8 Strely: – Pohyb: zem
300 zlatých Veľkosť: 2 hexy Obrana: 10 Zranenia: 3-7 Rýchlosť: 5
Špeciálne vlastnosti: kúzla ktoré mu spôsobujú dvojnásobné škody: Fire Wall, Inferno, Fireball a Fire Shield, imúnny voči kúzlu Ice Bolt, Frost Ring a kúzlam mysli
Asi najlepšia jednotka tretej úrovne v hre. Dostatok životov, solídne zranenie, ale zase potrebuje byť očarovaná kúzlom Bless. Strieľať bude až po vylepšení, no už takto je dosť silná.

ice-elemental

Ice Elemental Životy: 30 Útok: 8 Strely: 24 Pohyb: zem
375 zlatých Veľkosť: 2 hexy Obrana: 10 Zranenia: 3-7 Rýchlosť: 6
Špeciálne vlastnosti: kúzla ktoré mu spôsobujú dvojnásobné škody: Fire Wall, Inferno, Fireball a Fire Shield, imúnny voči kúzlu Ice Bolt, Frost Ring a kúzlam mysli, môže zoslať kúzlo Protection from Water, bez postihu pri boji z blízka
Veľmi dobré vylepšenie a výborná strelecká jednotka tretej úrovne. No za možnosť streľby zaplatíte extra 75 zlatých.

fire-elemental

Fire Elemental Životy: 35 Útok: 10 Strely: Pohyb: zem
350 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 8 Zranenia: 4-6 Rýchlosť: 6
Špeciálne vlastnosti: kúzla ktoré mu spôsobujú dvojnásobné škody: Ice Bolt a Frost Ring, imúnny voči kúzlam mysli a kúzlam ohňa
Na štvrtú úroveň dosť slabá jednotka v porovnaní napr. s Swordsman, alebo Orge. Veľká výhoda je vyššia populácia a imunita voči všetkým kúzlam ohňa, takže sa nemusí báť armagedonu. Aj keď Fire Elemental vyzerá ako lietajúca jednotka, pohybuje sa po zemi.

energy-elemental

Energy Elemental Životy: 35 Útok: 12 Strely: Pohyb: lietanie
400 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 8 Zranenia: 4-6 Rýchlosť: 8
Špeciálne vlastnosti: kúzla ktoré mu spôsobujú dvojnásobné škody: Ice Bolt a Frost Ring, imúnny voči kúzlam mysli a kúzlam ohňa, môže zoslať kúzlo Protection from Fire
Za 50 zlatých naviac dostane Fire Elemental možnosť lietať, +2 do útoku a +2 do rýchlosti. Určite sa oplatí počkať na vylepšenie.

earth-elemental

Earth Elemental Životy: 40 Útok: 10 Strely: Pohyb: zem
400 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 10 Zranenia: 4-8 Rýchlosť: 4
Špeciálne vlastnosti: kúzla ktoré mu spôsobujú dvojnásobné škody: Meteor Shower, imúnny voči kúzlam Lightning bolt, Chain Lightning a kúzlam mysli
Slabá jednotka piatej úrovne, veľmi slabá a pomalá. Držte ich hlavne v hrade na jeho obranu. Dobré je ich využiť s konkrétnym hrdinom, ktorý z nich spraví použiteľné jednotky (Erdamon a Thunar).

magma-elemental

Magma Elemental Životy: 40 Útok: 11 Strely: Pohyb: zem
500 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 11 Zranenia: 6-10 Rýchlosť: 6
Špeciálne vlastnosti: kúzla ktoré mu spôsobujú dvojnásobné škody: Meteor Shover, imúnny voči kúzlam Lightning bolt, Chain Lightning a mágii mysli, môže zoslať kúzlo Protection from Earth
Za 100 zlatých získa Magma Elemental +1 do útoku a obrany, +2 do rýchlosti a jeho pôsobené zranenia sa zvýšia na 6-10. Stále je ale Magma Elemental dosť slabá jednotka piatej úrovne, ale už nie je aspoň taký pomalý.

psychic-elemental

Psychic Elemental Životy: 75 Útok: 15 Strely: Pohyb: zem
750 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 13 Zranenia: 10-20 Rýchlosť: 7
Špeciálne vlastnosti: útočí na šesť jednotiek okolo seba, nepriateľ neopláca útok, imúnny voči mágii mysli
Decentná a pomerne lacná jednotka na úroveň 6. S rovnakým útokom ako má Hydra, zasiahne nepriateľské jednotky okolo seba. Ideálne ju vrhnúť čo najskôr medzi skupinku nepriateľov a sledovať výsledky.

magic-elemental

Magic Elemental Životy: 80 Útok: 15 Strely: Pohyb: zem
800 zlatých Veľkosť: 1 hex Obrana: 13 Zranenia: 15-25 Rýchlosť: 9
Špeciálne vlastnosti: útočí na šesť jednotiek okolo seba, nepriateľ neopláca útok, imúnny voči všetkým kúzlam
Za 50 zlatých výborné vylepšenie. +5 životov, +2 rýchlosť a výborné vylepšenie zranení na 15-25. Imunita voči všetkým kúzlam, čo robí Magic Elementala dobrého sprievodcu pri armagedon taktike. No má to jednu nevýhodu v tom, že nemôžete naň zosielať žiadne posilňujúce kúzla a hlavne Bless by sa hodil.

firebird

Firebird Životy: 150 Útok: 18 Strely: Pohyb: lietanie
1500 zlatých Veľkosť: 2 hexy Obrana: 18 Zranenia: 30-40 Rýchlosť: 15
Špeciálne vlastnosti: imúnny voči mágii ohňa, útok zasiahne 2 hexy
Hrad Conflux má už tretiu jednotku ktorá je imúnna voči kúzlam ohňa a môže byť použitá pri armagedon taktike. Firebird je rýchla a lacná jednotka siedmej úrovne.

phoenix

Phoenix Životy: 200 Útok: 21 Strely: Pohyb: lietanie
2000 zlatých + 1o Veľkosť: 2 hexy Obrana: 18 Zranenia: 30-40 Rýchlosť: 21
Špeciálne vlastnosti: imúnny voči mágii ohňa, útok zasiahne 2 hexy, šanca na vzkriesenie (1 Phoenix vzkriesi jedného, 5 vzkriesia 2, 9 vzkriesia 3…)
Najrýchlejšia jednotka v hre, Phoenix bude začínať vždy prvý a to je ideálna príležitosť na zoslanie posilňujúcich kúzel, hlavne teda Bless, alebo Prayer, ktorý pomôže pomalším spolubojovníkom.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: