XXL mapy pre Heroes 3 Complete

heroes3-xxl-maps

Pre fanúšikov starých dobrých Heroes 3, bez modifikácií tu dnes mám návod na jedno vylepšenie ktoré iste uvítajú. Pokiaľ Vám pripadajú XL náhodné mapy malé, je tu jednoduché riešenie v podobe XXL máp. Dôležité je, že XXL mapy Vám nijako nemenia hru, nemodifikujú žiadne súbory hry a ak ich nebudete chcieť používať, tak sa dajú jednoducho zmazať.

Na spustenie a pohodlné hranie je potrebná nadstavba v podobe HoMM 3 HD s ktorým bez problémov spustíte Heroes 3 aj na novších monitoroch a počítačoch až do rozlíšenia 4000×4000.

Download
XXL maps support
HoMM 3 HD

Podpora XXL máp zmení ch veľkosti priamo v hre nasledujúcim spôsobom: Generátor máp bude generovať namiesto veľkosti S, XL mapy (144×144), namiesto M mapy o veľkosti 180×180, namiesto L mapy o veľkosti 216×216 a miesto XL obrovské mapy veľkosti 252×252.

xxl

Porovnanie: Vľavo je klasická najväčšia XL mapa o veľkosti 144×144. Vpravo je XXL mapa o veľkosti 252×252.

Ako spustiť  XXL mapy v Heroes?

 1. Inštalácia už počíta s tým, že niekde v PC máte inštalovanú H3 Complete. Najlepšie na disku C:, nie v sekcii Program Files.
 2. Je potrebné si stiahnuť súbory uvedené hore v sekcii download. Teda HD mod a XXL maps support.
 3. Rozbaľte archív HD mod a spustite súbor HoMM3 HD Latest.exe, prejdite inštaláciou, je dôležité aby ste vybrali správnu cestu na disku kde je inštalovaná H3 Complete.
 4. Rozbaľte druhý archív [Heroes 3] XXL maps patch.zip, obsah archívu tvoria dva súbory: _XXL_heroes3.exe rmg.txt. 
 5. Súbor _XXL_heroes3.exe prekopírujte do zložky H3 Complete, teda tam kde je aj spúšťací súbor hry Heroes3.exe.
 6. Súbor rmg.txt prekopírujte do zložky /Data ktorá sa nachádza v H3 Complete.
 7. Po inštalácii a prekopírovaní by mala zložka H3 Complete obsahovať súbory ako na tomto obrázku.
 8. Teraz stačí spustiť súbor HD_Launcher.exe.

xxl-play

Vľavo hore vyberte ako spúšťací súbor _XXL_heroes3.exe, môžete si vybrať aj rozlíšenie v ktorom budete hrať. Po vybratí môžete kliknúť na Play. Odteraz ak pri náhodných mapách (raandom maps) vyberiete veľkosť XL vytvorí sa mapa o veľkosti 252×252, namiesto bežnej 144×144.

Pokiaľ sa rozhodnete nepoužívať XXL mapy, stačí hru jednducho spúšťať cez Heroes3.exe alebo cez HD_Launcher.exe a vľavo hore vyberiete HEROES3.EXE. 

9 Komentáre

 1. ondra

  jde toto pouzit i ve wog?????

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Áno, na to je modifikácia XXL Maps http://heroes3wog.net/xxl-maps-support/

 2. Pavel

  Zdravím, mám problém rozběhnout XXL mapy. Když si dám random mapu tak mi to vždy spadne bez udání chyby do windowsů 🙁 H3 mám Complete + WoG, HoMM3 HD Launcher aktuální 4.207 RC2. Pokud by mi někdo poradil budu rád. XL mapy mě už nebaví, jsou malé 🙂

  1. Pavel

   ještě jsem zapomněl, ostatní random mapy i WOG fungují jak mají.

  2. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, tak modifikácia na tejto stránke je len pre čistú verziu Heroes 3 Complete (bez WoG), ak chceš XXL mapy pre WOG, musíš si stiahnuť túto modifikáciu: http://heroes3wog.net/xxl-maps-support/

   Teraz by ti malo všetko fungovať. Odporúčam ti najprv spraviť čistú inštaláciu Heroes 3 Complete, potom inštalovať ERA 2/WoG a potom XXL Maps support mod. Hru spusti a vyskúšal či ti XXL mapy fungujú, ak hej, teraz môžeš nainštalovať aj HD mod: http://heroes3wog.net/modifikacie-heroes-3/homm3-hd/

   1. Pavel

    Super, děkuji vše funguje pokud jsem to udělal přesně podle tvého návodu.

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     Super, som rád že funguje, ak by niečo tak píš. 🙂

 3. Rognar

  Toto asi nepůjde použít S HotA že ?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, to ani nie je treba, HotA už ho obsahuje. Ak si dáš vytvoriť random mapu, tak máš na výber 3 nové veľkosti H (huge), XH (extrahuge) G (gigantic). 🙂

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: