Might & Magic: Heroes VII

heroes-7-title

Siedmy diel Might & Magic: Heroes VII vychádza 29. septembra 2015 v značne nedokončenom stave. Už beta verziu sprevádzalo strašne veľa chýb a dopredu bolo jasné, že v deň vydania hry na tom Heroes 7 nebude o nič lepšie. Hneď sme sa dočkali 11 GB aktualizácie, ktorá hru spravila o niečo stabilnejšou a hrateľnejšou, ale ani tým sa jej problémy neskončili.

Vývoj dostal na starosť tím Limbic Ent., ktorý už mal skúsenosti s Heroes VI a Might & Magic X. Príbeh sa točí okolo vojvodu Ivana, ktorý musí ukončiť občiansku vojnu, ktorá nastala po smrti cisárovnej Maeve. Hlavnú kampaň tvorí 27 máp s cca 50 hodinami hrania. S novými aktualizáciami prišli aj nové mini kampane, ktoré nadväzujú na príbehy z Heroes 4 – The Lost Tales of Axeoth.

Heroes VII sa snaží vrátiť späť slávu série, po veľmi vlažnom úvode sa situácia začína zlepšovať. Na 2. júna bol ohlásený datadisk Trial of Fire, ktorý predstaví frakciu trpaslíkov a s ním príde aj veľká aktualizácia, ktorá dúfam opraví ďalšie chyby hry. Rovnako bude pridaný priamo do hry generátor náhodných máp, ktorý bol doteraz dostupný iba v editore máp. Vrátilo sa veľa mechaník, ktoré z hry zobral nepodarený šiesty diel ako napr. 7 surovín potrebných na výstavbu, učenie sa kúzel v magickej veži, karavany, možnosť offline hrania, bola zrušená možnosť konvertovať mestá, vrátili sa obelisky a vykopávanie grálu atď.

Pomaly sa začína rozbiehať aj moderská scéna a Acid Dragon už stihol vytvoriť modifikáciu Alternative Creatures mod (AC mod), ktorá ku každej frakcii pridá dve alternatívne jednotky.

Zaujímavé modifikácie Heroes 7

Alternative Creatures mod
Opravy českej lokalizácie Heroes VII (viac info)
Unoffical Community Mod

Galéria Heroes 7

Zberateľská edícia Heroes 7

collectors-edition

MIGHT & MAGIC: HEROES VII COLLECTOR’S EDITION

6 Comments

 1. AntalyanAntalyan
  1. Liso1Liso1 (Post author)

   Ďakujem za tip, už si skúšal datadisk k Heroes 7?

   Reply
 2. AvatarAdam

  Ahoj, nevíte, jak se jmenuje ten projekt k H7, který tvoří další kampaně?

  Reply
  1. Liso1Liso1 (Post author)

   Nazdar, máš na mysli český projekt Wryn Pendragon: Umbramancer? http://worldofheroes.cz/index.php/heroes-vii/umbramancer

   Reply
 3. AvatarNoone

  Upozorňujem na rozsiahlu modifikáciu pre Heroes 7 (aj v češtine), ako vianočný darček:
  http://worldofheroes.cz/index.php/forum-woh/mody-heroes-vii/142-neoficialni-komunitni-mod-ucp#419

  Reply
  1. Liso1Liso1 (Post author)

   Nazdar, práve dnes mal článok o tejto modifikácii pribudnúť na web 😀
   Už ho mám rozpracovaný pár dní.

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: