Heroes 3 Ultimate Edition v5.1

heroes-3-ultimate-edition-title

Prišiel čas na revíziu Ultimate Edition, nakoľko portable verzia s označením v4.5 nefunguje príliš dobre je potrebné sa vrátiť k pôvodnej inštalácii. V novej verzii Ultimate Edition zostane 9 modifikácí, ktoré som zvolil tak aby sa z hri nevytratil pôvodný duch Heroes of Might and Magic III.

Na prípravu je potrebné vlastniť originálnu verziu Heroes 3 Complete, nie žiadny internetový rip, nejlepšie verziu z GOG.COM

Update 5.1: Odstránená modifikácia Reslove Battle, nakoľko ju obsahuje modifikácia WoG Revised. Pokiaľ ju máte inštalovanú, stačí ju cez Mod Manager deaktivovať.

Inštalácia Heroes 3 Ultimate Edition v5.1

 1. Inštaláciu Heroes 3 Complete je potrebné vykonať priamo na disk C:, ako na obrázku:

  heroes_3_gog_instalation

  Heroes 3 Complete musí byť na disku C:

 2. Stiahnite si balíček všetkých potrebných modifikácií z tejto stránky.
 3. Archív rozbaľte a pokračujeme inštaláciou súboru Era 2.46.exe, čo je hlavná súčasť celej Ultimate edície, do rovnakej zložky ako Heroes 3 Complete:

  era_2_install

  Stačí kliknúť na tlačidlo Install a potvrdiť ďalšie kroky.

 4. Rovnakým spôsobom do zložky s Heroes 3 Complete nainštalujeme potrebné modifikácie podľa tohto poradia: [Graphics] Darkened Players.exe, [Graphics] Morn battlefields.exe, [Interface] Advanced Battle Hints.exe, [Interface] Upgrade ALL.exe, [Gameplay] Delete Prisons.exe, [Gameplay] XXL.exe, [Interface] Hms Improved.exe a úplne nakoniec modifikácia [Platforms] WoG Revised.exe.  
 5. Ak ste postupovali správne tak Mod manager bude vyzerať takto:
  mod_manager

  Modifikáciu Fast Battle Animations si môžete deaktivovať, hra je inak strašne rýchla.

  Ak by ste nevedeli Mod manager nájsť, tak sa nachádza v zložke C:\GOG Games\HoMM 3 Complete\Tools\Mod Manager\ a spustíte ho dvojklikom na modsmann.exe.

 6. Pozor na inštaláciu HD modifikácie, ktorá v momentálnej verzii nie je kompatibilná s ERA II. Posledná kompatibilná verzia HD modifikácie s ERA II je 4.205 RC4.
 7. Pokiaľ budete používať HD mod, nie je potrebné inštalovať modifikáciu [Interface] Hms Improved.exe.
 8. Všetko je pripravené na hranie, ďalšie modifikácie môžete pridávať podľa potreby.
Download
Heroes 3 Ultimate Edition v5.0 komponenty

Heroes 3 Ultimate Edition v5.0 – popis použitých modifikácií

 • ERA II – Nadstavba Heroes 3 Complete, ktorá už obsahuje WoG. Vznikla ako jeho komplexnejšia, prepracovanejšia a pre hráča jednoduchšia náhrada, aby ktokoľvek mohol jednoducho pridávať a manipulovať s módmi.
 • Morn Battlefields – 120 nových bojových plôch, ktoré nahradzujú pozadie bojiska.
 • XXL Map Patch – Umožní hrať a vytvárať obrovské XXL mapy WoG formátu.
 • WoG Revised – opraví alebo odstráni chybné skripty WoGu, pridá zopár nových, napr. suroviny po zabití jednotiek, niektoré jednotky budú niesť artefakt, atď.
 • Darkened Players – maličké rozšírenie, farby hráčov budú trochu tmavšie
 • HmS Improved Interface – Pridá až 24 nových tlačidiel na obrazovku pri stretnutí dvoch hrdinov. Umožní rýchlejšie presúvanie jednotiek a artefaktov, presun celého obsahu batohu druhému hrdinovi a prezeranie batohu s artefaktmi.
 • Delete Prisons – z náhodných máp odstráni objekt Prison.
 • Advanced Battle Hints – ukáže trvanie účinkov mágie
 • UpgradeALL – pridá v meste tlačidlo na vylepšenie všetkých jednotiek jedným kliknutím

7 Komentáre

 1. Nokik

  Paradicka, zatial som to len narychlo otestoval ale vsetko slape tak ako ma. Dik moc za rychlu odpoved a pomoc. Paradna stranka, len tak dalej.

  Btw. Pocas instalacie ked som spustil dvojlikom Era 2.46.exe tak sa ma to pekne spytalo na cestu a extrahovalo sa to. Ked som ale dvojklikol a zadal cestu pre hociktory iny z tych suborov tak mi vyhodilo chybu. Az ked som to spustil ako spravca tak mi to extrahovalo. 😀

  PS. Mam to zcasti v cestine a WoG v anglictine. Avsak ked to spustim ako spravca tak je to cele v anglictine. 🙂

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Tak je pravdepodobné že chyba bola v použitej verzii Heroes 3 (bol to rip), pri verzii z GOG.COM šliape všetko bez problémov (zatiaľ) :D.

   Pri inštalácii záleží as na tom aj ako je nastavený Windows a jeho ochrana.

   Čiastočne je preložený do češtiny aj WoG, môžeš skúsiť túto modifikáciu, ale nezaručujem výsledok 🙂 http://heroes3wog.net/cestina-download/

 2. Nokik

  Zdravicko, zatim som narazil na niekolko malych chyb/bugov.

  1. Niekedy hned ako zacne boj mi to vyhodi chybovu tabulku, Heroes nereaguju a nejdu vypnut ani cez Alt+F4 ani cez Spravcu uloh, musim sa Log Outnut.

  2. V hrade ked sa klikne na ikonku penazi tak sa daju peniaze alebo suroviny pozicat, a ptm ich musite splatit – funkcia Borrow money. Funguje ako ma, len mi neukaze pozicane peniaze. (prikl. mam 70g a potrebujem 5000g aby som si mohol kupit Archangela. Pozicam si 5000g. Dole na liste mi vsak stale ukazuje 70g aj napriek tomu ze tie peniaze mam, a Archangela si mozem kupit.) Je to teda len graficka chyba, funguje to ako ma.

  3. Po jednej tesne vyhranej bitke sa mi stal taky neprijemny bug ktory ma donutil ukoncit hru. Znizilo to mojej hrdinke Primary skills. Rozpisem konkretnejsie: Luna mala Primary skills asi tak 3/3/4/4 a samozrejme artefakty ktore jej tieto staty zvysovali. Po boji mala zrazu Priamry skills 0/1/1/1 ale artefakty aj Secondary skills jej ostaly tak ako boli. Jeden z artefaktov bol mec ktory pridava +3 Atack. No ona mala 0 Atack aj ked som jej ho dal, aj ked som ho odstranil.
  Nastvalo to lebo kuzla aj jednotky som mal tym padom slabsie, hrdinu ktoreho som si vylepsoval bol zrazu slaby.

  Su to len take moje postrehy, neviem ci niekto narazil na nieco z tohto, dufam ze na ten bug nenarazite lebo to bolo zdrvujuce. A sry zase za dlhy koment 🙂

 3. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Nazdar, tak k bodu 1. – bohužiaľ občasnému padaniu v ERA II sa nedá vyhnúť, ale vo väčšine prípadov stačí spraviť LOAD, potiahnuť hrdinom na iné miesto, prípadne kúpiť nového a potiahnuť a hra beží ďalej.
  2. – v žiadnej hre som si peniaze zatiaľ nepožičiaval, ale ako píšeš, toto bude pravdepodobne grafická chyba skriptu, ktorý vykonáva túto funkciu.
  3. – Tak táto chyba je najdivnejšia, podobné prípady sa stávali ak tvoje primary skills vyleteli na 99+ vtedy klesli na 0, ale toto nie je tvoj prípad.
  Skús inštalovať modifikáciu http://heroes3wog.net/overflow-fix-download/.
  Otvor Mod manager a pozri na akom mieste je modifikácia WoG Revised, podľa správnosti by mala byť úplne prvá, ako na obrázku: http://heroes3wog.net/wp-content/uploads/2017/09/mod_manager.png

 4. Vinsen

  Delete prison bug the game and make it unstable.

 5. aln

  Hi guys,

  I wonder if you know following „behaviour“. After I retreat I can hire the hero in the tavern with the same stats at the same day, next day the stats are reset (instead of beinb reset at the end of the week). I installed WOG + ERA as described above. Any ideas if I can fix this?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Hi, sorry for the late answer. Try new version of the ERA, 2.6.5: http://heroes3wog.net/era-2-download/

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: