Heroes 3 Ultimate Edition v6.1

heroes-3-ultimate-edition-title

Prišiel čas na revíziu Ultimate Edition, nakoľko portable verzia s označením v4.5 nefunguje príliš dobre je potrebné sa vrátiť k pôvodnej inštalácii. V novej verzii Ultimate Edition zostane 6 modifikácií, ktoré som zvolil tak aby sa z hry nevytratil pôvodný duch Heroes of Might and Magic 3.

Na prípravu je potrebné vlastniť originálnu verziu Heroes 3 Complete, nie žiadny internetový rip, nejlepšie verziu z GOG.COM

Install the latest version of ERA 2.8. *

The English version of the article is here.

Download
Heroes 3 Ultimate Edition v6.1 komponenty
Heroes 3 Compplete (GOG)

Inštalácia Heroes 3 Ultimate Edition v6.1

 1. Inštaláciu Heroes 3 Complete je potrebné vykonať priamo na disk C:, ako na obrázku:

  heroes_3_gog_instalation

  Heroes 3 Complete musí byť na disku C:

 2. Stiahnite si balíček všetkých potrebných modifikácií z tejto stránky.
 3. Archív rozbaľte a pokračujeme inštaláciou súboru 01_Era 2.7.5.exe, čo je hlavná súčasť celej Ultimate edície, do rovnakej zložky C:\GOG Games\HoMM 3 Complete\:

  era_2_instalacia_novej_verzie

  Stačí kliknúť na tlačidlo Install a potvrdiť ďalšie kroky.

 4. Rovnakým spôsobom do zložky C:\GOG Games\HoMM 3 Complete\ nainštalujeme potrebné modifikácie podľa tohto poradia: 02_[Platforms] WoG Revised.exe, 03_[Gameplay] XXL.exe, 04_[Interface] Advanced Battle Hints.exe, 05_[Interface] Upgrade ALL.exe, 06_[Graphics] Morn battlefields.exe, 07_[Gameplay] Delete Prisons.exe.  
 5. Ak ste postupovali správne tak Mod manager bude vyzerať podobne ako na obrázku. (Ak by ste nevedeli Mod Manager nájsť, tak sa nachádza v zložke C:\GOG Games\HoMM 3 Complete\Tools\Mod Manager\ a spustíte ho dvojklikom na modsmann.exe.). Modifikáciu WoG Revised, presuňte na druhé miesto pomocou tlačidiel Move up/ Move down, aby bola na pozícii ako na obrázku:

  mod_manager_ultimate_edition

  Poradie modifikácií po inštalácii musí vyzerať takto. Ja mám deaktivovanú modifikáciu Fast Battle Animations.

 6. Podľa potreby môžete nainštalovať aj HD mod, ktorý je súčasťou balíčka. (Pokiaľ by Vám HD mod nešiel s ERA spustiť, tak nastavte kompatibilitu súboru h3era.exe na Windows 8 a všetko bude fungovať ako má.)
 7. Všetko je pripravené na hranie, ďalšie modifikácie môžete pridávať podľa potreby. Hru spustíte z plochy dvojklikom na Era II ikonku.era_Start_icon
 8. Odporúčané WoG Options – pokiaľ si neviete rady, ktoré WoG nastavenia použiť, v zložke s modifikáciami sa nachádza aj súbor ultimate_edition_6_settings.dat, ktorý stačí skopírovať do zložky s hrou, teda do priečinka C:\GOG Games\HoMM 3 Complete\ a načítať ho priamo v hre, podľa obrázka. vybral som také WoG nastavenia, ktorá nekazia hru a stále budete mať ten správny Heroes 3 feeling:

wog_options_ultimate_edition_6

Download
Heroes 3 Ultimate Edition v6.1 komponenty
Heroes 3 Compplete (GOG)

Heroes 3 Ultimate Edition v6.0 – popis použitých modifikácií

 • ERA 2.7.5 – Nadstavba Heroes 3 Complete, ktorá už obsahuje WoG. Vznikla ako jeho komplexnejšia, prepracovanejšia a pre hráča jednoduchšia náhrada, aby ktokoľvek mohol jednoducho pridávať a manipulovať s módmi.
 • Morn Battlefields – 120 nových bojových plôch, ktoré nahradzujú pozadie bojiska.
 • XXL Map Patch – Umožní hrať a vytvárať obrovské XXL mapy WoG formátu.
 • WoG Revised – opraví alebo odstráni chybné skripty WoGu, pridá zopár nových, napr. suroviny po zabití jednotiek, niektoré jednotky budú niesť artefakt, atď.
 • Delete Prisons – z náhodných máp odstráni objekt Prison.
 • Advanced Battle Hints – ukáže trvanie účinkov mágie, počet spôsobených zranení…
 • UpgradeALL – pridá v meste tlačidlo na vylepšenie všetkých jednotiek jedným kliknutím
 • HD mod

17 Komentáre

 1. AvatarNokik

  Paradicka, zatial som to len narychlo otestoval ale vsetko slape tak ako ma. Dik moc za rychlu odpoved a pomoc. Paradna stranka, len tak dalej.

  Btw. Pocas instalacie ked som spustil dvojlikom Era 2.46.exe tak sa ma to pekne spytalo na cestu a extrahovalo sa to. Ked som ale dvojklikol a zadal cestu pre hociktory iny z tych suborov tak mi vyhodilo chybu. Az ked som to spustil ako spravca tak mi to extrahovalo. 😀

  PS. Mam to zcasti v cestine a WoG v anglictine. Avsak ked to spustim ako spravca tak je to cele v anglictine. 🙂

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Tak je pravdepodobné že chyba bola v použitej verzii Heroes 3 (bol to rip), pri verzii z GOG.COM šliape všetko bez problémov (zatiaľ) :D.

   Pri inštalácii záleží as na tom aj ako je nastavený Windows a jeho ochrana.

   Čiastočne je preložený do češtiny aj WoG, môžeš skúsiť túto modifikáciu, ale nezaručujem výsledok 🙂 http://heroes3wog.net/cestina-download/

 2. AvatarNokik

  Zdravicko, zatim som narazil na niekolko malych chyb/bugov.

  1. Niekedy hned ako zacne boj mi to vyhodi chybovu tabulku, Heroes nereaguju a nejdu vypnut ani cez Alt+F4 ani cez Spravcu uloh, musim sa Log Outnut.

  2. V hrade ked sa klikne na ikonku penazi tak sa daju peniaze alebo suroviny pozicat, a ptm ich musite splatit – funkcia Borrow money. Funguje ako ma, len mi neukaze pozicane peniaze. (prikl. mam 70g a potrebujem 5000g aby som si mohol kupit Archangela. Pozicam si 5000g. Dole na liste mi vsak stale ukazuje 70g aj napriek tomu ze tie peniaze mam, a Archangela si mozem kupit.) Je to teda len graficka chyba, funguje to ako ma.

  3. Po jednej tesne vyhranej bitke sa mi stal taky neprijemny bug ktory ma donutil ukoncit hru. Znizilo to mojej hrdinke Primary skills. Rozpisem konkretnejsie: Luna mala Primary skills asi tak 3/3/4/4 a samozrejme artefakty ktore jej tieto staty zvysovali. Po boji mala zrazu Priamry skills 0/1/1/1 ale artefakty aj Secondary skills jej ostaly tak ako boli. Jeden z artefaktov bol mec ktory pridava +3 Atack. No ona mala 0 Atack aj ked som jej ho dal, aj ked som ho odstranil.
  Nastvalo to lebo kuzla aj jednotky som mal tym padom slabsie, hrdinu ktoreho som si vylepsoval bol zrazu slaby.

  Su to len take moje postrehy, neviem ci niekto narazil na nieco z tohto, dufam ze na ten bug nenarazite lebo to bolo zdrvujuce. A sry zase za dlhy koment 🙂

 3. Liso1Liso1 (Autor článku)

  Nazdar, tak k bodu 1. – bohužiaľ občasnému padaniu v ERA II sa nedá vyhnúť, ale vo väčšine prípadov stačí spraviť LOAD, potiahnuť hrdinom na iné miesto, prípadne kúpiť nového a potiahnuť a hra beží ďalej.
  2. – v žiadnej hre som si peniaze zatiaľ nepožičiaval, ale ako píšeš, toto bude pravdepodobne grafická chyba skriptu, ktorý vykonáva túto funkciu.
  3. – Tak táto chyba je najdivnejšia, podobné prípady sa stávali ak tvoje primary skills vyleteli na 99+ vtedy klesli na 0, ale toto nie je tvoj prípad.
  Skús inštalovať modifikáciu http://heroes3wog.net/overflow-fix-download/.
  Otvor Mod manager a pozri na akom mieste je modifikácia WoG Revised, podľa správnosti by mala byť úplne prvá, ako na obrázku: http://heroes3wog.net/wp-content/uploads/2017/09/mod_manager.png

 4. AvatarVinsen

  Delete prison bug the game and make it unstable.

 5. Avataraln

  Hi guys,

  I wonder if you know following „behaviour“. After I retreat I can hire the hero in the tavern with the same stats at the same day, next day the stats are reset (instead of beinb reset at the end of the week). I installed WOG + ERA as described above. Any ideas if I can fix this?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Hi, sorry for the late answer. Try new version of the ERA, 2.7.4: http://heroes3wog.net/era-2-download/

 6. AvatarNokik

  Pokial som mal nainstalovanu predoslu verziu, tak mi v podstate staci spustit len 01_Era 2.7.4.exe , je tak?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, je tak, ale ja by som spravil aj tak čistú inštaláciu, je to tak vždy lepšie, ale pokiaľ si inštaloval len ERA 2.7.4 a hra funguje bez problémov, tak môžeš pokračovať v hraní. 🙂

 7. AvatarSolmyr

  Prave som po rokoch nainstaloval. Ktore nastavenia podla teba kazia hru?
  A ten HD mod je naco dobry? Co z toho ze rozlisenie je 1920*1080 ked to len vytvori 20 centimetrove okraje a na hru mozem pozerat lupou.

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Nazdar, WoG nastavenia ktoré kazia hru sa väčšinou týkajú veliteľov (commanders), ja ich všetky vypínam, skús keď tak použiť nastavenia ktoré sú v tekto ultimate edícii.

   HD mod vytvorí okraje iba na hlavnej obrazovke, keď spúšťaš hru, inak sa ti pekne celá mapa a interface prispôsobí rozlíšeniu obrazovky, bez 20 cm okrajov, vyskúšaj pustiť hru a uvidíš. 🙂

 8. AvatarKristian

  I have installed Ultimate edition with HD mod on top of HOMM3Complete from GOG.

  I keep getting this bug.

  „Failed to load and compile Lua script. cannote open Data/core_.sys.lue: no such file or directory.

  What can I do?

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Hi Kristian, if you couldn´t launch the HD mod with ERA, you need to set up the compatibility of the file h3era.exe to Windows 8 and everything will function as supposed.

 9. AvatarMax

  Having same issue as Kristian. While game starts normally via EraII shortcut it’s completely impossible to run it with HD Mod Launcher

  1. Liso1Liso1 (Autor článku)

   Hi Max, try this: You need to set up the compatibility of the file h3era.exe to Windows 8 and everything will function as supposed.

   1. AvatarSaki

    And what if I have only windows 7 ? What Should I do ?

    1. Liso1Liso1 (Autor článku)

     Hi, this issue has been fixed with the new ERA version, so install the latest version of ERA 2.8.8.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: