Arcomage

arcomage_title

V poslednej dobe mi veľmi učarovala hra Gwent, ktorú ste si mohli v zjednodušenej podobne zahrať v treťom dieli Witchera. Vtedy ma napadlo, že by bolo super ak by sme mali podobnú hru aj zo sveta Might and Magic a hľa, ona aj exituje. A to poriadne dlho. Je to Arcomage, hra ktorá sa hrávala v hostincoch hier Might and Magic VII: For Blood and HonorMight and Magic VIII: Day of the Destroyer.

3DO hru Arcomage dokonca v roku 2000 vydala aj samostatne, kde  bola pridaná aj hra viacerých hráčov cez LAN alebo TCP/IP. Princíp hry Arcomage je veľmi jednoduchý. Každý hráč ma k dispozícii hrad a stenu a balíček kariet (deck). Vyhráva ten hráč, ktorý zničí nepriateľský hrad, alebo sám so svojim hradom dosiahne určitú veľkosť. K dosiahnutiu cieľa slúžia hráčom karty, ktoré majú určité funkcie. Nachádzajú sa tu karty útočné, obranné, podporné a karty zvyšujúce zdroje. Každé vytiahnutie karty stojí určitú časť zdrojov, ktoré sa každým kolom dopĺňajú.

Download
Arcomage CZ
Arcomage ENG

POZOR. Hra už je staršieho dáta, aby ste s ju mohli zahrať, treba si otvoriť vlastnosti súboru Arcomage.exe a v sekcii kompatibilita zafajknúť režim zobrazenia Redukovaný režim farieb – 16-bitové farby (65 536).

Arcomage Arcomage

Arcomage

Arcomage is a minigame included in two installments of the Might and Magic series of fantasy role-playing games. It is included in both Might and Magic VII: For Blood and Honor and Might and Magic VIII: Day of the Destroyer. 3DO also released it as a stand-alone game in 2000. In the stand-alone version a single player could play against a computer opponent or two players could play via a LAN or TCP/IP connection. Arcomage is a computer based card game which takes on many of the themes of the game in which it is set. Arcomage is an actual part of the story of the game – in that characters may enter a tavern and play for money. In both games, there is a quest to win a game of Arcomage in every tavern in the land.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anti-Spam Quiz: